Zanimivosti

POGREB

Simon Gregorčič je bil za razliko od drugih pesnikov v takratnem obdobju zelo priljubljen že za časa svojega življenja. Po smrti so mu pripravili dolg in slovesen pogreb, čeprav si je želel skromnega. Množica ljudi je njegovo krsto pospremila od Gorice vse do cerkvice Sv. Lovrenca, kjer je pokopan.

SPOMIN NA PESNIKA ŠE ŽIVI

V skoraj vsakem večjem slovenskem mestu je mogoče najti ulico, poimenovano po Simonu Gregorčiču. Gregorčičeva ulica obstaja na primer v Ljubljani, Mariboru, Kranju, Celju, Domžalah, Piranu, Izoli, Ajdovščini in še v mnogih drugih krajih. V Kobaridu je osnovna šola Simona Gregorčiča, poleg tega pa tam deluje tudi oktet Simona Gregorčiča.

Že enajst let se vsako leto obletnica Gregorčičevega rojstva obeleži s prireditvijo “Prižgimo lučko pesniku”, na kateri učenci in učitelji osnovne šole v Kobaridu pripravijo recital, posvečen pesniku. Letos bo prireditev potekala 13. oktobra ob 18.00 na glavnem trgu v Kobaridu.